Rusya Dil Okulu

Rusya Dil Okulları Hakkında Bilgiler

Rusya, vatandaşlarının yarısından fazlasının üniversite mezunu olduğu son derece eğitimli bir ülkedir. Ruslar zengin ve asırlardır süregelen bir eğitim geleneğine sahiptir. Rusya dil okulları, öğrencilerine rahat bir eğitim ortamı ve yaşam koşulları sağlayarak ülkeye uyum sağlamalarına yardımcı olur. Rusya'yı keşfetmek bir ömür sürebilir. Köklü tarihi, mimarisi ve çok güzel şehirleri ile Rusya'nın eşi benzeri yoktur. Rusya, coğrafi olarak kara kütlesi bakımından dünyanın en büyük ülkesidir. Aynı zamanda dünyanın en büyük orman rezervlerine sahiptir ve su kütleleri dünyanın donmamış tatlı suyunun yaklaşık %25'ini içerir. Rusya'da dil eğitimi alırken, Rusya'nın başkenti Moskova gibi harika şehirleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Rusça sıradan, önemsiz bir dil değildir: ülkede anadili Rusça olan yaklaşık 150 milyon insan bulunur ve büyük şehirlerde birçok kaliteli ve tam donanımlı dil okulu vardır. Rusça Doğu Avrupa ve eski Sovyetler Birliği'nin çeşitli bölgelerinde aktif olarak konuşulmaktadır, bu yüzden dil eğitimi almak için Rusça'nın anavatanı Rusya'dan daha iyi bir yer yoktur. Rusya çok büyük bir ülkedir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok şehir ve dil okulu bulunur. Moskova ve St. Petersburg'un büyük şehirleri, boş zamanlarınız için zengin kültürel ve tarihi cazibe merkezleri ile en heyecan verici ve çok yönlü deneyimi sunar. Daha sessiz ve daha az kozmopolit olan bir yerde eğitim almak istiyorsanız, geleneksel Rus yaşamını deneyimlemek için diğer küçük şehirleri de tercih edebilirsiniz. 

Rusya’daki dil okulları, geniş çaplı eğitim programları sunar. Rusya’daki dil okullarında alabileceğiniz eğitimlerden bazıları şöyledir: Yoğunlaştırılmış Kurslar: Bir hafta kadar kısa bir sürede tamamlanabilen yoğunlaştırılmış kurslar seyahat etmek için çok zamanı olmayan, ancak dil becerilerini geliştirmek veya bir sonraki seviyeye taşımak isteyen yabancı öğrenciler için uygundur. Yoğunlaştırılmış kurslar, Günlük yaşantınızda Rusçayı daha iyi konuşabilmenize yardımcı olmak için genellikle Paskalya ve Noel gibi tatil dönemlerinde yapılır.Yaz Kursları: Rusya aşırı soğuk, karlarla kaplı bir ülke olarak bilinmesine rağmen, bu durum yaz ayları için geçerli değildir. Kendi ülkenizde de dil eğitimi alıyorsanız ve sömestr tatillerinizde dil becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, yaz tatilinde Rusya'da dil eğitimi almak iyi bir fikir olacaktır.Akademik Rusça / İş Rusçası: Rusçayı iyi biliyorsanız, akademik veya iş için Rusça kursları iyi bir seçenek olacaktır. Bu tür kurslarda verilen dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimleri çok kapsamlıdır, ancak yine de Rusçası mükemmel olmayanlar için tasarlanmıştır. Akademik Rusça kursları, İngilizce ve Rusça konuşabilen veya bu dille yakından ilişkili Slav dilini konuşabilen kişiler için çok uygundur.Özel Dersler: Bir öğretmenle yapacağınız bire bir dersler kendi hızınızda eğitim almanıza ve zor bulduğunuz belirli alanlarda çalışmanıza yardımcı olacaktır. İki seviyenin arasında kaldığınızı ve bir grup içinde iyi öğrenemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu kurs iyi bir tercih olacaktır.TORFL Sınavına Hazırlık: Yabancı Dil Olarak Rusça Sınavı (TORFL) 1990'larda oluşturulmuştur ve altı seviyeden oluşmaktadır. Altı seviyeden herhangi biri için TORFL hazırlık kurslarına katılabilirsiniz. Daha genel Rus sınıfları size bu sınav hakkında bilmeniz gereken şeylerin çoğunu öğretirken, belirli sınav hazırlık kursları seviyeniz için gerekli olan detaylara odaklanmanızı sağlar.Eğitimin kalitesini sağlamak için, ülke çapında kalite kontrol ve değerlendirme mekanizması faaliyet göstermektedir. Bu mekanizma devlet eğitim standartları, lisanslama ve devlet akreditasyonlarını içerir. Rusya’daki bazı dil okulları, devlet akreditasyonları dışında EAQUALS gibi uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından da akreditasyona sahip olabilirler.

Rusya Dil Okulu Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak eğitim danışmanı uzmanımıza mesaj gönderebilirsiniz.